Pomocny deadline, czyli masz jeszcze 2 miesiące na realizację planów na 2017 rok

Koniec roku już prawie za pasem, bo zostało nam nie całe 2 miesiące do rozpoczęcia 2018, jest to więc dobry moment na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć z roku 2017 i stworzenie listy najważniejszych spraw do załatwienia przed końcem tego roku.

 

https://www.timeanddate.com/countdown/newyear

Wszelkie terminy, deadline’y mogą nam albo przeszkadzać, albo pomagać, warto więc przetestować jak to jest w naszym przypadku. Koniec roku to dobry moment na to zadanie. Oczywiście, możemy sobie próbować z mniejszymi deadline’ami, np. ‘zrobię to do końca dnia’, ‘zrobię to do końca tygodnia’, ‘zrobię to do końca miesiąca’. Po każdym takim terminie możemy przeanalizować, czy jego wyznaczenie bardziej nam pomogło czy przeszkodziło w naszej drodze do sukcesu. A może w pewnych kwestiach pomogło, a w innych zaszkodziło.

Większe deadline’y, typu ‘koniec roku’ mogą mieć trochę inny wpływ na naszą motywację, psychikę, dlatego skoro właśnie nadarza się okazja, skorzystajmy z niej i wyznaczmy już teraz zadania, które chcemy jeszcze mieć wykonane przed tegorocznym wystrzeleniem korka od szampana. A w styczniu będziemy mogli ocenić jak ten dwumiesięczny plan z nieprzekraczalnym deadline’m udało się nam zrealizować.

Powodzenia.