Platformy edukacyjne

Stare (już) powiedzenie mówi, że w Internecie jest wszystko a jak czegoś w Internecie nie ma to znaczy, że to nie istnieje. Oczywiście to przesada, ale jeśli chodzi o naukę nowych umiejętności, to w Internecie jest prawie wszystko.

Bardzo dużo wiedzy znajdziemy na platformie YouTube, na której nie tylko indywidualni ludzie wrzucają swoje filmiki instruktażowe, ale także firmy, uczelnie i organizacje edukacyjne umieszczają materiały pomocne w nauce.

Oprócz Youtube’a w Internecie jest jednak wiele innych miejsc ze starannie opracowanymi materiałami edukacyjnymi.

Wiele uczelni pozwala swoim pracownikom umieszczać tego typu materiały na swoich stronach. Istnieją też specjalne platformy edukacyjne na których możemy znaleźć kursy (często całkowicie darmowe), z których możemy się nauczyć zarówno obsługi komputera, marketingu, ekonomii, jak i historii starożytnej Grecji czy historii muzyki.

Wybierając platformę warto sprawdzić czy na pewno dany kurs jest darmowy. Wiele kursów ma opcję zarówno domową jak i płatną. W wersji darmowej możemy np. oglądać wykłady, a w płatnej mamy dostęp do zadań (albo w wersji darmowej mamy dostęp i do wykładów i zadań, ale dopiero w płatnej wersji możemy otrzymać certyfikat ukończenia danego kursu).

Przyjemnej nauki i powodzenia w osiąganiu sukcesu.