Pamiętaj o ciele

Pamiętaj, że sukces to nie tylko kariera, zarobione pieniądze, fascynujące wakacje, ale sukces to także zdrowe ciało, które zapewnia Ci możliwość realizowania tych wszystkich wspaniałych zamierzeń, które przecież wciąż jeszcze przed Tobą, dlatego pamiętaj – dbaj o ciało. Jak to robić?

Jest kilka spraw o których warto pamiętać, aby móc cieszyć się sukcesem w zdrowym ciele.

Po pierwsze – aktywność fizyczna. Nasza aktywność fizyczna powinna być dostosowana do naszych możliwości, tak aby nasze ciało na tym zyskiwało, a nie traciło. Nie powinniśmy być zbyt leniwi, ale też nie powinniśmy przesadzać z liczbą i intensywnością treningów.

Po drugie – wizyty u lekarza. Nasze ciało się starzeje praktycznie od samego początku. I choć może przez pierwsze dwadzieścia lat tego nie widać, pewne zmiany kumulują się, umożliwiając powstanie nowych, bardziej widocznych objaw starzenia. Warto więc chodzić do lekarza przynajmniej raz w roku i robić sobie ogólne badania: krew, wysiłkowe, pod kątem ewentualnego nowotworzenia komórek naszego ciała, wzrok, słuch, etc. Im wcześniej wykryjemy ewentualne zagrożenia tym większe mamy szanse na dłuższe utrzymanie zdrowego ciała.

Po trzecie – zdrowa dieta. To co jemy jest bardzo ważne dla naszego organizmu i dla naszego zdrowia. Dlatego warto dbać o zbalansowaną dietę i starać się nie nadużywać produktów, które mogą nam zaszkodzić.

Po czwarte – cieszenie się tym ciałem, które mamy. Może nie wpłynie to bezpośrednio na nasze zdrowie, ale to ważne, aby cieszyć się takim ciałem, które mamy, bo to że np. jest ono stosunkowo dobrze wysportowane to też nasz sukces.