Na czym polega specyfika wyrobów gumowych?

Zapotrzebowanie na wyroby z tworzywa gumowego dotyczy wielu sektorów przemysłowych. Z gumy można stworzyć niezwykłą ilość różnorodnych produktów takich jak na przykład: opony, dętki, uszczelki. Zastosowanie powyższego użytkowania wyrobów gumowych można odnaleźć między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak wyroby gumowe mają znacznie szersze spektrum funkcjonalności.

Guma sama w sobie nie jest ona odporna na wysoką temperaturę, natomiast w zależności od jej rodzaju, może nie przepuszczać wody oraz gazów. Jest niezwykle elastyczna dzięki zawartości zawartego w niej kauczuku.

Czym są wyroby gumowe?

Guma jako substancja powstaje w wyniku wulkanizacji. Niemal każdy gatunek gumy otrzymuje się z kauczuku poprzez wulkanizację, natomiast sama wulkanizacja to proces sieciowania cząsteczek polimeru prowadzący do otrzymania wyżej wspomnianej substancji (czyli gumy).

 

Wyroby z tworzywa gumowego często można odnaleźć w najbliższym otoczeniu. Oprócz wyżej wspomnianego zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym posiadają one znacznie bardziej wszechstronne użytkowanie. Gumowe wyroby wykonane ze sztucznych tworzyw potrafią być uzupełnieniem  tworzyw produkowanych z metalu, drewna, bądź kamienia. Mogą nawet być ich  doskonałym substytutem. Wyroby gumowe mogą również uzupełniać produkty stworzone z naturalnych materiałów.

 

Jedną z największych zalet materiałów gumowych jest ich trwałość oraz elastyczność.

Zastosowania materiałów gumowych

 

Oprócz kwestii związanych z branżą motoryzacyjną, materiały gumowe mogą mieć zastosowanie przy produkcji innych wyrobów takich jak: obuwie oraz odzież wodoodporna z elementami ochronnymi, przewody elastyczne, taśmy przenośnikowe, przewody elastyczne, elementy o charakterze amortyzującym, a także taśmy przenośnikowe.

Grupa Hannecard jako producent wyrobów gumowych

Firma Hannecard od wielu lat świadczy usługi w zakresie w branży związanej z zastosowaniem materiałów zarówno z tworzywa gumowego, jak i poliuretanu. Współpracuje ona z licencjonowanymi przedsiębiorstwami na szeroko pojętej arenie międzynarodowej. Doświadczeni eksperci mają szeroką wiedzę na temat zastosowania i wdrożenia wyżej wspomnianych materiałów na szeroką skalę.