Inwentaryzacja – jak spać spokojnie?

Koniec roku kalendarzowego wiąże się z różnego rodzaju obowiązkami związanymi z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest inwentaryzacja. Polega ona na spisaniu wszystkich składników majątkowych i ich ewidencji w odpowiednim porządku. Inwentaryzacja pomaga ustalić faktyczne stany magazynowe, ewentualne ich braki i niezgodności pomiędzy stanem rzeczywistym, a ewidencją księgową.
Inwentaryzacja to proces żmudny i odpychający.

Z pomocą może przyjść firma inwentaryzacyjna, specjalizująca się w tego rodzaju działalności. Warto zastanowić się z wyprzedzeniem nad tego typu usługą, ponieważ może ona nam przynieść tyle samo szkód, co korzyści. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: „inwentaryzacje dla firm” i wyskoczy nam wiele wyników. Firmy inwentaryzacyjne wprowadziły szereg wariantów, z których przedsiębiorcy mogą wybierać. Inwentaryzacje towaru w sklepach, inwentaryzacje magazynów, przecena towarów, wprowadzenie kodów kreskowych czy mystery shopping. Każda firma inwentaryzacyjna proponuje także usługi specjalistyczne dla detalu, takie jak np.: oznakowanie towaru, przecena towaru, kontrola planogramów, kontrola integralności cenowej, segregacja towaru. Te, i inne usługi można dopasowywać do własnych potrzeb, w zależności od rodzaju przedsiębiorstwa, branży działalności i innych.

Profil działalności firmy inwentaryzacyjnej w dużej mierze zależy od naszego powodzenia, dlatego warto sprawdzić rekomendacje danej firmy. Można to zrobić zarówno z poziomu komentarzy znajdujących się w internecie czy też opinii klientów zamieszczonych na stronie przyszłego partnera. Warto także poszukać takiej firmy na rynku lokalnym, w obrębie którego rozwija się nasz biznes. W tym przypadku pomocna może się okazać lokalna prasa, radio czy telewizja lub też portale społecznościowe.

Koniec roku nie musi być odpychający z powodu inwentaryzacji. Wystarczy, że ktoś zrobi to za nas. Należy jednak wcześniej wybrać odpowiednią firmę, żeby Nowy Rok przywitać ze spokojem i tylko dobrymi wiadomościami.

https://www.ben-sol.pl/inwentaryzacja/